Ubezpieczenie podróżne daje możliwość zwrotu kosztów leczenia i szeroki zakres pomocy assistance w sytuacjach, które mogą zdarzyć się w trakcie wyjazdu prywatnego lub służbowego, w kraju lub za granicą. W zależności od wybranego zakresu ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń przejmuje odpowiedzialność między innymi za: straty finansowe spowodowane odwołaniem imprezy turystycznej przez ubezpieczonego, ubezpieczenie bagażu podróżnego, opóźnienie lotu, OC, OC sportowe, ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą

Niezależnie od celu podróży, warto zabezpieczyć się przed nagłymi i nieplanowanymi zdarzeniami. Pomożemy dopasować sumy ubezpieczenia w zależności kraju docelowego wyjazdu i celu podróży, ponieważ w każdym kraju koszty leczenia mogą się znacząco różnić i znacznie odbiegać od tych, które znamy w Polsce. 

Przykładowo; podczas beztroskiego pobytu w Bułgarii klient złamie nogę, to za trzy dni spędzone w tamtejszym szpitalu może zapłacić nawet do 15 tys. zł. W Egipcie za jeden dzień spędzony w szpitalu z powodu ostrego zatrudnia pokarmowego, koszt to około 6 tys. zł. Bardzo wygórowane ceny leczenia są w USA, tam, trzy dni spędzone w szpitalu, podczas których wykonano pakiet niezbędnych badań, rachunek zostanie wystawiony nawet na 150 tys. zł. Najlepiej pokazuje to przykład Polaka, który na Majorce miał operowany tętniak mózgu, który nagle, w trakcie urlopu pękł. Koszty operacji i transportu medycznego do kraju wyniosły łącznie 680 tys zł. Chyba nie warto ryzykować?